Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się
galika

WYPOSAŻENIE NARZĘDZIOWNI I PARKÓW MASZYNOWYCH

W naszej ofercie znajdują się maszyny stosowane do obróbki metali, produkowane przez czołowych światowych producentów. Prowadzimy sprzedaż wysokiej jakości tokarek, frezarek, szlifierek i innych maszyn przeznaczonych do obróbki skrawaniem. Ponadto, w naszym asortymencie znajdują się urządzenia do obróbki strumieniowo-ściernej, czyli cięcia strumieniem wody, oraz obróbki cieplno-chemicznej i elektroerozyjnej.

Sprzedawane przez nas produkty od lat stanowią podstawę wyposażenia nowoczesnych narzędziowni i parków maszynowych. Znajdują swoje zastosowanie w produkcji detali wielkoseryjnych i masowych dzięki wyposażaniu w system sterowania numerycznego CNC, co zapewnia działanie maszyn w trybie automatycznym. W ofercie posiadamy również obrabiarki typowo do zastosowań narzędziowych i do pojedynczych serii.

System komputerowego sterowania numerycznego CNC

Computer Numerical Control (CNC), czyli komputerowe sterowanie numeryczne rozwijane jest od lat 70. XX wieku. System ten składa się z urządzeń sterujących, regulujących i zarządzających pracą obrabiarek CNC. Wykorzystanie systemu CNC w popularnych obrabiarkach skrawaniem ma wiele zalet. Zyskują one dzięki niemu wyjątkową precyzję, powtarzalność i efektywność. Automatyzacja pracy maszyny pozwala na wykorzystanie jej w produkcji masowej i wielkoseryjnej, a jednocześnie ogranicza konieczność zatrudniania kilku specjalistów gdyż do obsługi maszyny CNC wystarczy jeden operator. Właściwie zaprojektowany program ma wpływ na wysoką efektywność pracy obrabiarki oraz oszczędność materiału. Oferujemy Państwu nowoczesne obrabiarki CNC, fachowe doradztwo, pomoc w instalacji i rozruchu oraz autoryzowany serwis.

Jak działają obrabiarki numeryczne?

Obrabiarki CNC składają się nie tylko z narzędzia, czyli maszyny toczącej lub frezującej, ale również komputera. Może on być zewnętrzny i podłączany do urządzenia, jednak znacznie częściej, zwłaszcza w dużych obrabiarkach, ma on formę wbudowanego kontrolera. To jednak nadal nie wszystko, ostatnim, jednak nie mniej ważnym komponentem jest CAM, czyli system pozwalający na programowanie obrabiarek CNC. Umożliwia on stworzenie projektu, uruchomienie go na maszynie i kontrolę przebiegu procesu produkcyjnego.

Cały proces rozpoczyna się od zaprojektowania elementu. Realizowany jest on w technologii 2D lub 3D i wymaga specjalistycznej wiedzy. Dobrze przygotowany projekt przenoszony jest na maszynę, która rozpoczyna produkcję. Wystarczy jeden szczegółowy schemat detalu, aby mógł być on wielokrotnie powielony w obrabiarce CNC. Maszyny te doskonale nadają się więc do produkcji wielkoseryjnej i masowej.

Zalety obrabiarek CNC

Niezależnie od rodzaju i przeznaczenia urządzenia obrabiarki CNC łączy wiele różnych zalet. Przede wszystkim szybkość i precyzja działania. Możliwość produkcji wielu takich samych elementów w krótkim czasie sprawia, że koszty wytworzenia pojedynczego detalu są niskie. Ponadto wszystkie są identyczne, a jakość ich wykończenia jest bardzo wysoka. Takie efekty trudno uzyskać w przypadku pracy z urządzeniem konwencjonalnym, gdzie podczas produkcji duży udział ma operator.

Wymierne korzyści ze stosowania obrabiarek CNC są bardzo ważne dla producentów, jednak to nie jedyne zalety tych urządzeń. Warto wspomnieć o bezpieczeństwie pracy z maszynami sterowanymi komputerowo. Udział człowieka w produkcji jest mocno ograniczony, a tym samym ryzyko wypadku jest minimalne. Dodatkowo obrabiarki wyposażone są w osłony i w trakcie cyklu pracy nie ma kontaktu z pracującym narzędziem.

copyright © 2022
projekt strony IRN Multimedia | oprogramowanie choruzy.pl