Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się
galika

DRĄŻARKI

Do obróbki elektroerozyjnej wykorzystywane są urządzenia zwane drążarkami. Ich działanie polega na usuwaniu części wierzchniej warstwy przedmiotu za pomocą wyładowań iskrowych tworzących się pomiędzy elektrodą a elementem obrabianym. Metoda ta wykorzystywana jest do obróbki materiałów,które nie mogą być poddane toczeniu, szlifowaniu czy frezowaniu.Charakterystyczne dla obróbki elektroerozyjnej jest wysoka wydajność i niezwykła precyzja.


Drążarki dzielą się na drążarki ultradźwiękowe, dzięki którym możliwa jest obróbka materiałów nieprzewodzących prądu oraz elektrodrążąrki do obróbki przewodników.

Elektrodrążarka wgłębna EDM

Elektrodrążąrki wgłębne wykorzystywane są do obróbki materiałów, które łatwo przewodzą prąd elektryczny. Wyposażone są w kształtowaną elektrodę wyfrezowaną z miedzi, mosiądzu lub grafitu. W procesie obróbki elektrodrążarką wgłębną elektrodę „zanurza się” w obrabianym przedmiocie, który przyjmuje jej kształt. Dzięki temu powstają elementy form wtryskowych, narzędzi ora zwykrojników. Może być również wykorzystana do gwintowania w materiałach, które ze względu na właściwości fizyczne nie mogą być poddane innym rodzajom obróbki,np. skrawaniem.


Dużą zaletą elektrodrążarek są możliwości pracy z materiałami trudnymi w obróbce, takimi jak stal hartowana czy węglik spiekany.W naszej ofercie znajdują się drążarki o standardowych rozmiarach oraz modułowe renomowanej firmy ONA. 

copyright © 2021
projekt strony IRN Multimedia | oprogramowanie choruzy.pl