Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się
galika

WYCINARKA DRUTOWA DO ELEKTROEROZYJNEJ OBRÓBKI METALI

Jedną z metod obróbki elektroerozyjnej jest cięcie, do którego wykorzystuje się wycinarki drutowe. Cięcia dokonuje się przy pomocy elektrody,którą jest przewijany drut ze szpuli. Zbliżająca się do obrabianego przedmiotu elektroda wytwarza napięcie elektryczne, które usuwa warstwę przedmiotu,tworząc w nim szczelinę między elektrodową. Jest to najbardziej precyzyjna metoda obróbki metali, dzięki czemu powstają bardzo małe detale, na przykład igły medyczne. Ważną cechą wycinarki drutowej jest możliwość zastosowania jej w przypadku materiałów twardych, takich jak węglik spiekany czy stal hartowana.

Obróbka elektroerozyjna WEDM: wycinarka drutowa

Obróbka elektroerozyjna polega na obrabianiu metali z wykorzystaniem wyładowań elektrycznych. Stosowana jest do materiałów, które ze względu na swoje właściwości nie mogą być poddane obróbce skrawaniem. Obróbka elektroerozyjna dzieli się na dwa rodzaje:

Technika cięcia WEDM Wire Electrical Discharge Machining pozwalana wykonanie skomplikowanych kształtów, zachowując przy tym najwyższy stopień precyzji. Metoda ta wykorzystywana jest od produkcji między innymi form odlewniczych i wtryskowych, stempli, matryc oraz wykrojników.


ZOBACZ OFERTĘ

copyright © 2022
projekt strony IRN Multimedia | oprogramowanie choruzy.pl