Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się
galika

SZLIFIERKI CNC

Obróbka skrawaniem polega na maszynowym zbieraniu wierzchniej warstwy z przedmiotu. Istnieje kilka rodzajów takiej obróbki, a jednym z nich jest szlifowanie. Używane w tym celu szlifierki posiadają narzędzia nazywane ściernicami. Mogą mieć one różne profile bryły obrotowej, mogą występować jako talerze, tarcze, pierścienie, stożki lub kule. Szlifierki stosuje się często jako ostatni etap obróbki do wykończenia przedmiotu. Wykorzystanie szlifierki pozwala wygładzić powierzchnię oraz dopracować kształt obrabianego przedmiotu, ponieważ zbierają one bardzo cienką warstwę, która zwykle wynosi od 0,005 do 0,001 mm.

Rodzaje szlifierek do obróbki metalu

Wyróżnia się kilka rodzajów szlifierek ze względu na ich przeznaczenia. Każda z nich znajduje zastosowanie podczas pracy przy różnych detalach. Urządzenia dzielą się na:

Wszystkie szlifierki łączy wspólna cecha, jaką jest wysoka temperatura wytwarzająca się podczas pracy. Materiał ścierający charakteryzuje się dużą odpornością na ciepło, jednak aby nie uszkodzić obrabianego przedmiotu, należy stosować odpowiednie chłodziwa i systemy chłodząco-filtracyjne.

Na czym polega działanie szlifierki CNC?

Kluczową rolę w funkcjonowaniu szlifierki CNC odgrywa układ sterowania. Dzięki niemu możliwe jest programowanie ruchów stołu roboczego oraz wrzeciona szlifierskiego, co umożliwia precyzyjne i powtarzalne wykonanie zadanych operacji. Sterowanie numeryczne pozwala na automatyczne korygowanie pozycji wrzeciona oraz stołu roboczego w trakcie obróbki.

Dzięki zastosowaniu sterowania numerycznego szlifierki CNC pracują z dużą precyzją i powtarzalnością, co przekłada się na wysoką jakość wykonywanych elementów. Ponadto automatyzacja procesów pozwala na osiągnięcie wysokiej wydajności oraz ograniczenie błędów wynikających z czynnika ludzkiego.

Zastosowanie szlifierek CNC w przemyśle

Współczesne szlifierki CNC to zaawansowane technologicznie maszyny, które pozwalają na osiągnięcie nieosiągalnych wcześniej poziomów precyzji oraz wydajności pracy. Ich zastosowanie w różnych branżach przemysłu przyczynia się do poprawy jakości produkowanych elementów oraz zwiększenia konkurencyjności przedsiębiorstw na rynku.

Szlifierki ze sterowaniem numerycznym wykorzystywane są między innymi w branży motoryzacyjnej, na przykład do obróbki elementów silników, skrzyni biegów, łożysk czy wałów napędowych. W branży lotniczej znajdują zastosowanie przy obróbce wałów, tulei i innych elementów konstrukcyjnych. W energetyce szlifierki CNC pozwalają na precyzyjne wykonanie elementów turbin wodnych, parowych czy gazowych. W przemyśle maszynowym natomiast są wykorzystywane do produkcji różnego rodzaju narzędzi skrawających oraz części maszyn.


ZOBACZ OFERTĘ
copyright © 2022
projekt strony IRN Multimedia | oprogramowanie choruzy.pl