Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się
galika

SZLIFIERKI

Obróbka skrawaniem polega na maszynowym zbieraniu wierzchniej warstwy z przedmiotu. Istnieje kilka rodzajów takiej obróbki, a jednym z nich jest szlifowanie. Używane w tym celu szlifierki posiadają narzędzia nazywane ściernicami. Mogą mieć one różne profile bryły obrotowej, mogą występować jako talerze, tarcze, pierścienie, stożki lub kule. Szlifierki stosuje się często jako ostatni etap obróbki do wykończenia przedmiotu.Wykorzystanie szlifierki pozwala wygładzić powierzchnię oraz dopracować kształt obrabianego przedmiotu, ponieważ zbierają one bardzo cienką warstwę, która zwykle wynosi od 0,005 do 0,001 mm.

Rodzaje szlifierek do obróbki metalu

Wyróżnia się kilka rodzajów szlifierek ze względu na ich przeznaczenia. Każda z nich znajduje zastosowanie podczas pracy przy różnych detalach. Urządzenia dzielą się na:

Wszystkie szlifierki łączy wspólna cecha, jaką jest wysoka temperatura wytwarzająca się podczas pracy. Materiał ścierający charakteryzuje się dużą odpornością na ciepło, jednak aby nie uszkodzić obrabianego przedmiotu,należy stosować odpowiednie chłodziwa i systemy chłodząco-filtracyjne.

copyright © 2021
projekt strony IRN Multimedia | oprogramowanie choruzy.pl