Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się
galika

PRASA DO TUSZOWANIA FORM

Formy wtryskowe stosuje się w produkcji plastycznej przedmiotów z tworzyw sztucznych. Powodzenie takiej produkcji zależy od jakości przygotowanej formy, która powstaje z metalu przy użyciu różnych metod obróbki skrawaniem czy elektro-erozyjnej. Jednym z etapów powstawania formy jest testowanie jej szczelności, który wykonuje się na prasach do tuszowania form.Polega on na pokryciu tuszem jednej części formy i zamknięciu prasy, po otwarciu urządzenia sprawdzana jest jakość odcisku. Brak ubytków świadczy o dobrze przygotowanej formie, w przeciwnym razie należy wprowadzić jej korektę i powtórzyć proces tuszowania. Dzięki temu powstają szczelne formy i można wyeliminować niepożądany wyciek materiału podczas ich wykorzystywania.

Charakterystyka dobrej prasy do tuszowania form

Odpowiednia metoda kontroli jakości form pozwala zaoszczędzić czas i materiał. Prasy do tuszowania mogą kontrolować formy o różnych kształtach i rozmiarach. Niezależnie od wymiarów formy pomiar musi być precyzyjny, a wpływ na jej jakość mogą mieć mikrometry nierówności. Prasa powinna charakteryzować się równomiernym rozkładem siły na całą formę podczas jej dociskania, a jednocześnie odpowiednim jej wyważeniem, aby nie doszło do odkształcenia materiału.


W naszym asortymencie znajdują się produkty czołowego producenta pras do tuszowania form firmy Millutensil. Niebieska linia pras od lat cieszy się uznaniem i stanowi wyposażenie wielu narzędziowni i parków maszynowych.


ZOBACZ OFERTĘ
copyright © 2022
projekt strony IRN Multimedia | oprogramowanie choruzy.pl