Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się
galika

FREZARKA CNC

Frezarki CNC to urządzenia do obróbki skrawaniem, w których narzędziem roboczym jest najczęściej frez oraz wyposażone są w system sterowania numerycznego. Podczas obróbki wykorzystywane są dwa ruchy: obrotowy narzędzia, które kręci się wokół własnej osi, oraz posuwowy, który również może dotyczyć narzędzia lub stołu. Wyróżnia się trzy główne rodzaje frezowania, ze względu na ułożenie narzędzia względem przedmiotu, jest to:

  • frezowanie czołowe,
  • frezowanie obwodowe,
  • frezowanie skośne.

Frezarki CNC wykorzystuje się do obrabiania płaszczyzn,rowków, nacinania gwintów oraz wykonywania kół zębatych. Ze względu na automatyczne sterowanie mogą być wykorzystywane do produkcji wielkoseryjnej lub masowej.

Centrum frezarskie

Bardziej zaawansowane urządzenia do frezowania to centra frezarskie. W naszej ofercie znajdują się 5-osiowe centra frezarskie firmy Reiden. Dzięki zastosowaniu wielu osi obrotu detale frezowane w urządzeniu są obrabiane kompleksowo i na gotowo. Oszczędza to czas, który w mniej zaawansowanych maszynach trzeba poświęcać na zmianę konfiguracji mocowania.

Asortyment firmy wyposażony jest również w centra tokarsko-frezarskie, które łączą w sobie funkcjonalność dwóch obrabiarek. Wybór właściwej maszyny zależy od potrzeb klientów, dlatego nasi pracownicy oferują fachowe doradztwo podczas podejmowania decyzji. 

copyright © 2021
projekt strony IRN Multimedia | oprogramowanie choruzy.pl