Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się
galika

FREZARKA CNC

Frezarki CNC to urządzenia do obróbki skrawaniem, w których narzędziem roboczym jest najczęściej frez oraz wyposażone są w system sterowania numerycznego. Podczas obróbki wykorzystywane są dwa ruchy: obrotowy narzędzia, które kręci się wokół własnej osi, oraz posuwowy, który również może dotyczyć narzędzia lub stołu. Wyróżnia się trzy główne rodzaje frezowania, ze względu na ułożenie narzędzia względem przedmiotu, jest to:

  • frezowanie czołowe,
  • frezowanie obwodowe,
  • frezowanie skośne.

Frezarki CNC wykorzystuje się do obrabiania płaszczyzn, rowków, nacinania gwintów oraz wykonywania kół zębatych. Ze względu na automatyczne sterowanie mogą być wykorzystywane do produkcji wielkoseryjnej lub masowej.

Technologie stosowane w frezarkach CNC

Frezarki CNC mogą być wyposażone w różnorodne technologie, które zwiększają ich funkcjonalność oraz efektywność pracy. Jednym z najważniejszych rozwiązań jest system pomiarowy, który pozwala na automatyczne monitorowanie i korekcję parametrów procesu skrawania. Ponadto, maszyny wyposażone są w specjalne narzędzia do obróbki metali, które zapewniają wysoką precyzję przy wysokich prędkościach obrotowych. Innowacyjne rozwiązania technologiczne stosowane w frezarkach CNC to również funkcje takie jak minimalizacja drgań, monitorowanie temperatury czy kontrola kształtu obrabianego elementu za pomocą czujników.

Centrum frezarskie

Bardziej zaawansowane urządzenia do frezowania to centra frezarskie. W naszej ofercie znajdują się 5-osiowe centra frezarskie firmy Reiden. Dzięki zastosowaniu wielu osi obrotu detale frezowane w urządzeniu są obrabiane kompleksowo i na gotowo. Oszczędza to czas, który w mniej zaawansowanych maszynach trzeba poświęcać na zmianę konfiguracji mocowania.

Asortyment firmy wyposażony jest również w centra tokarsko-frezarskie, które łączą w sobie funkcjonalność dwóch obrabiarek. Wybór właściwej maszyny zależy od potrzeb klientów, dlatego nasi pracownicy oferują fachowe doradztwo podczas podejmowania decyzji. 

Przewaga centrum frezarskiego na rynkach przemysłowych

W dobie globalnej konkurencji i rosnących wymagań klientów, centra frezarskie stają się coraz ważniejszym elementem przemysłu metalowego. Wiele przedsiębiorstw korzysta z tego rodzaju obrabiarek, co pozwala im na zwiększenie swojej konkurencyjności na rynkach zagranicznych. Kluczową przewagą centrum frezarskiego jest zdolność do szybkiego i precyzyjnego przetwarzania szkiców CAD na rzeczywiste przedmioty wykonane z metali. Dzięki temu możliwe jest wykonywanie elementów o bardzo skomplikowanych kształtach oraz wysokim stopniu precyzji.

Zastosowanie nowoczesnych technologii w centrum frezarskim pozwala na zmniejszenie czasu obróbki metali, co przekłada się na oszczędności kosztów oraz zwiększenie wydajności. Ponadto, automatyzacja procesów produkcyjnych umożliwia uniknięcie błędów powstałych z ludzkiego czynnika. Współcześnie centra frezarskie stanowią nie tylko narzędzie przyszłości, ale również klucz do sukcesu dla polskich przedsiębiorstw przemysłu metalowego.


ZOBACZ OFERTĘ
copyright © 2022
projekt strony IRN Multimedia | oprogramowanie choruzy.pl