Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się
galika

PIECE DO OBRÓBKI CIEPLNEJ

W przemyśle wykorzystuje się piece do obróbki cieplnej, na przykład hartowania, wypalania czy spiekania. Poddawane są jej metale w celu zmiany ich parametrów fizycznych. Istnieją cztery rodzaje obróbki cieplnej:

  • zwykła, na którą składa się wyżarzanie, hartowanie, przesycanie i starzenie,
  • cieplno-chemiczna, polegająca na nasyceniu materiału pierwiastkami,
  • cieplno-plastyczna,
  • cieplno-magnetyczna.

Piece przemysłowe wykorzystywane do obróbki cieplnej metal imuszą być wyposażone w odpowiednie systemy monitorujące i sterujące, aby zapewnić nie tylko właściwe warunki dla materiału, ale również bezpieczeństwo w środowisku pracy.

Piece hartownicze dla przemysłu metalowego

W pracy z metalami obróbka cieplna stanowi istotny element,który ma wpływ na ostateczne właściwości produktu. Nagrzewanie, wygrzewanie i chłodzenie materiału odbywa się w kontrolowanych warunkach z dostosowaniem czasu i temperatury, dzięki temu materiał zyskuje odpowiednie właściwości, na przykład twardość lub pożądaną plastyczność. Wykorzystanie pieca może być konieczne przed rozpoczęciem innych prac, aby przygotować materiał lub po ichzakończeniu w celu utrwalenia rezultatu.


W naszej ofercie znajdują się piece hartownicze do obróbki cieplno-chemicznej szwajcarskiej firmy CODERE. Wyposażone są w autorski system transferowy, który jest pozbawiony mechanizmów zaczepowych. Jest to idealny wybór dla przemysłu metalowego oraz produkcji seryjnej.

copyright © 2021
projekt strony IRN Multimedia | oprogramowanie choruzy.pl