Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się
galika

PIECE DO OBRÓBKI CIEPLNEJ

W przemyśle wykorzystuje się piece do obróbki cieplnej, na przykład hartowania, wypalania czy spiekania. Poddawane są jej metale w celu zmiany ich parametrów fizycznych. Istnieją cztery rodzaje obróbki cieplnej:

  • zwykła, na którą składa się wyżarzanie, hartowanie, przesycanie i starzenie,
  • cieplno-chemiczna, polegająca na nasyceniu materiału pierwiastkami,
  • cieplno-plastyczna,
  • cieplno-magnetyczna.

Piece przemysłowe wykorzystywane do obróbki cieplnej metali muszą być wyposażone w odpowiednie systemy monitorujące i sterujące, aby zapewnić nie tylko właściwe warunki dla materiału, ale również bezpieczeństwo w środowisku pracy.

Piece hartownicze dla przemysłu metalowego

W pracy z metalami obróbka cieplna stanowi istotny element, który ma wpływ na ostateczne właściwości produktu. Nagrzewanie, wygrzewanie i chłodzenie materiału odbywa się w kontrolowanych warunkach z dostosowaniem czasu i temperatury, dzięki temu materiał zyskuje odpowiednie właściwości, na przykład twardość lub pożądaną plastyczność. Wykorzystanie pieca może być konieczne przed rozpoczęciem innych prac, aby przygotować materiał lub po ich zakończeniu w celu utrwalenia rezultatu.

Zastosowanie pieców do obróbki cieplnej metali

Piece do obróbki cieplnej metali znajdują szerokie zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu. Przede wszystkim to przemysł metalurgiczny – piece hartownicze są niezbędne w procesach produkcji stali, żeliwa czy stopów metali nieżelaznych. Wykorzystywane są także przez przemysł maszynowy do produkcji części maszyn i urządzeń, takich jak wały, korbowody czy łożyska.

W przemyśle lotniczym stosowane są zaawansowane materiały, takie jak stopy tytanu czy aluminium, które również wymagają specjalistycznych procesów obróbki cieplnej.  W tym przypadku niezbędne do uzyskania odpowiednich właściwości mechanicznych oraz odporności na korozję są piece próżniowe. Piece do obróbki cieplnej istotne są także dla branży motoryzacyjnej. Wykorzystywane są do produkcji elementów samochodowych, takich jak skrzynie biegów czy układy hamulcowe. Pozwalają na uzyskanie wysokiej wytrzymałości oraz trwałości tych komponentów.

W naszej ofercie znajdują się piece hartownicze do obróbki cieplno-chemicznej szwajcarskiej firmy CODERE. Wyposażone są w autorski system transferowy, który jest pozbawiony mechanizmów zaczepowych. Jest to idealny wybór dla przemysłu metalowego oraz produkcji seryjnej.


ZOBACZ OFERTĘ
copyright © 2022
projekt strony IRN Multimedia | oprogramowanie choruzy.pl