Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się
galika

SZLIFIERKI KŁOWE I BEZKŁOWE

Jednym z wyróżnianych rodzajów szlifierek są szlifierki kłowe, których nazwa ma ścisły związek ze sposobem, w jakim obrabiane są w nich przedmioty – detal mocowany jest na kle wrzeciona i konika. Szlifierki kłowe przeznaczone są do obróbki zewnętrznej detali w kształcie walców lub stożków.Szlifierki kłowe dzielą się na uniwersalne oraz produkcyjne, charakteryzujące się sztywną budową. Szlifierki produkcyjne mogą pracować w systemie automatycznym, dlatego wykorzystywane są w obróbce wielkoseryjnej i masowej.

Szlifierki bezkłowe

Innym rodzajem szlifierek są szlifierki bezkłowe, które cechują się możliwością prostej automatyzacji, co stanowi duże usprawnienie procesu produkcji. Dodatkowo wśród ich zalet wymienić można sztywne podparcie,dokładność oraz dużą wydajność. Dzięki temu szlifierki tego rodzaju doskonale sprawdzają się w procesie produkcji wielkoseryjnej oraz masowej.

Różnica między szlifierką bezkłową a kłową polega na sposobie mocowania przedmiotu w obrabiarce. W szlifierce bezkłowej detal wsparty jest na podpórce, a na jego powierzchnię oddziałują tarcza ścierna i prowadząca. System ten pozwala na szlifierkach bezkłowych obrabiać wałki o dużej długości i małej średnicy.


ZOBACZ OFERTĘ
copyright © 2022
projekt strony IRN Multimedia | oprogramowanie choruzy.pl